Egzamin naprawo jazdy teoretyczny i praktyczny - informacje | egzamin | prawo-jazdy
Niedziela, 28 Listopad 2021

Egzamin naprawo jazdy teoretyczny i praktyczny - informacje

Egzamin na prawo jazdy teoretyczny

1. Część teoretyczna egzaminu państwowego, nazywana "egzaminem teoretycznym", obejmuje sprawdzenie znajomości:

1) przepisów ruchu drogowego;

2) techniki kierowania i czynności kontrolno-obsługowych pojazdu;

3) zasad udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadku.

2. Egzamin teoretyczny przeprowadza się w sali egzaminacyjnej w formie testu:

1) komputerowego - przy użyciu urządzenia egzaminacyjnego wykorzystującego jednolite oprogramowanie wskazane i zatwierdzone przez ministra właściwego do spraw transportu;

2) pisemnego, w przypadku:

a) ubiegania się przez osobę egzaminowaną o pozwolenie,
b) awarii urządzenia egzaminacyjnego uniemożliwiającej przeprowadzenie egzaminu w sposób, o którym mowa w pkt 1,
c) posiadania przez osobę egzaminowaną orzeczenia lekarskiego z adnotacją o przeciwwskazaniach do przeprowadzenia egzaminu w sposób, o którym mowa w pkt 1;

3) ustnego - jeżeli:

a) osoba egzaminowana nie włada żadnym z języków, które są dostępne w urządzeniu egzaminacyjnym, lub
b) posiada orzeczenie lekarskie z adnotacją o przeciwwskazaniach do przeprowadzenia egzaminu w sposób, o którym mowa w pkt 1 i 2.

Egzamin na prawo jazdy praktyczny

1. Część praktyczna egzaminu państwowego, nazywana dalej "egzaminem praktycznym", jest przeprowadzana przy użyciu pojazdu przeznaczonego do przeprowadzania egzaminów.

2. Egzamin praktyczny obejmuje sprawdzenie umiejętności:

1) przygotowania pojazdu do jazdy, umiejętności sprawdzenia stanu technicznego podstawowych elementów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo jazdy oraz umiejętności bezpiecznego panowania nad pojazdem, które wykonywane jest na placu manewrowym ośrodka egzaminowania - w zakresie prawa jazdy kategorii B i B1;

2) umiejętności wykonywania manewrów, które realizowane jest na placu manewrowym ośrodka egzaminowania - w zakresie prawa jazdy pozostałych kategorii oraz pozwolenia;

3) umiejętności jazdy w ruchu drogowym, które realizowane jest na drogach publicznych - w zakresie wszystkich kategorii prawa jazdy i pozwolenia.

3. Osoby egzaminowane w zakresie prawa jazdy kategorii A lub A1 w czasie egzaminu praktycznego powinny być ubrane w kamizelkę barwy pomarańczowej z elementami odblaskowymi, posiadającą z tyłu i z przodu oznaczenie "L" według wzoru i wymiarów przewidzianych dla oznakowania pojazdów przeznaczonych do egzaminowania.

 

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.