Spadki cen paliw | paliwa-aktualnosci | paliwa
Niedziela, 28 Listopad 2021
Spadki cen paliw
Piątek, 20 Maj 2011 12:50
Pomimo, ze ceny paliw spadły w stosunku do poprzedniego tygodnia, trudno odczuć tą różnicę w portfelach, a to dlatego, że obniżki wyniosły zaledwie 1-2 gr/l, średnio o 1 gr/l potaniała benzyna, olej napędowy o 2 gr/l.
 
Średni poziom cen paliw na stacjach wynosi odpowiednio: Eurosuper 95 - 5,17 zł/l, Superplus 98 – 5,36 zł/l, oleju napędowego – 5,04 zł/l, LPG – 2,51 zł/l.
 
W zależności od lokalizacji ceny benzyny Eurosuper 95 kształtują się na poziomie średnim  od 5,14 zł/l w województwie dolnośląskim do 5,22 zł/l w województwie lubuskim. Olej napędowy najtaniej możemy kupić w województwie podlaskim, gdzie za litr płacimy średnio 5,00 zł, natomiast najdrożej jest w województwie świętokrzyskim – 5,08 zł/l.   
W przypadku autogazu najtaniej tankują kierowcy z województw małopolskiego i podlaskiego po 2,44 zł/l, z kolei w zachodniopomorskim średnia cena LPG jest najwyższa i wynosi 2,60 zł/l.
 
 
 
Znacznie większe obniżki Reflex zanotował na rynku hurtowym. W tym tygodniu ceny benzyn spadały od 113 do 154 zł na metrze sześciennym w zależności od gatunku i producenta. Olej napędowy jest tańszy od 17 do 30 zł na metrze sześciennym niż przed tygodniem. Warto podkreślić, że w tym tygodniu sytuacja na rynku hurtowym wygląda inaczej niż w ubiegłym tygodniu. Wówczas ceny większości paliw także spadały, ale większe obniżki dotyczyły oleju napędowego.

 
Spadek cen hurtowych jest póki co korzyścią dla właścicieli stacji, którzy utrzymując ceny paliw na obecnym poziomie lub minimalnie korygując je w dół, będą mogli uzyskać marże na sprzedaży na poziomie gwarantującym zysk.  
W najbliższych dniach spadki cen detalicznych mogą być kontynuowane, zwłaszcza dla oleju napędowego. W zależności od operatora i lokalizacji powinny to być obniżki od 3 do 6 groszy na litrze. W przypadku Eurosuper 95 na głębsze obniżki poczekamy dłużej. Na razie możemy być jednak spokojni o dalsze podwyżki.  
 

 

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.