Zadbaj o olej w skrzyni automatycznej | samemu | jak-zrobic
Niedziela, 28 Listopad 2021
Zadbaj o olej w skrzyni automatycznej
Środa, 21 Kwiecień 2010 14:21
Przeprowadzenie wymiany oleju w skrzyni biegów określa przebieg kilometrów. W zależności od typu i modeli skrzyni biegów waha się on w granicach od 30 000 km do 100 000 km (informacje zawarte są w książce obsługi pojazdu lub można je uzyskać u mechanika, który dysponuje specjalnymi programami serwisowymi). Podane zakresy są uśrednione dla samochodów poruszających się w cyklu trasa - ruch uliczny.

Dla aut, które jeżdżą jedynie w mieście i dodatkowo są mocno eksploatowane, okresy pomiędzy wymianami powinny być skracane.

Niejednokrotnie zdarza się, że kierowcy, ale także i mechanicy, zapominają o konieczności wymiany olejów przekładniowych. Przy wielokrotnym przekroczeniu dozwolonego okresu serwisowania po przyjeździe do warsztatu i okręceniu korka okazuje się, że w skrzyni prawie nie ma płynu - znajduje się on w śladowej ilości kilku kropel. Nie trzeba tłumaczyć, jakie są skutki  podobnych niedopatrzeń. Części mechaniczne pozbawione filmu olejowego rysują się
i zacierają wzajemnie. Brak smarowania w połączeniu z tarciem powodują nieodwracalne zmiany, a jedynym wyjściem jest wymiana całego elementu.

Nie należy zatem doprowadzać do takich zaniedbań. Jako że olejów przekładniowych nie powinno się wymieniać samodzielnie, poza specjalistycznymi warsztatami, przy każdej wizycie w serwisie powinno się poprosić mechanika o sprawdzenie poziomu oleju i okresu od ostatniej wymiany. Takie działanie zabezpieczy nie tylko cały układ, zapewniając mu sprawne działanie przez długi czas, ale także portfel kierowcy.K2 Matic - ATF II D to wysoce nowoczesny olej przeznaczony do automatycznych skrzyń biegów, w których wymagany jest poziom jakości DEXRON II D. Unikalna receptura tego oleju została opracowana z wykorzystaniem najnowszej technologii ,,NANOTECH'’. Specjalnie wyselekcjonowane oleje bazowe i dodatki uszlachetniające zapewniają dłuższą żywotność przekładni, łagodniejszą zmianę biegów oraz minimalizują ryzyko powstawania wycieków.
Sposób użycia: Wymiana oleju według zaleceń producenta samochodu.

Dostępne pojemności: 1 L

Cena: ok 15 zł/L
 
 
 

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.