Elektryczne pojazdy - zobacz w Warszawie | eko-aktualnosci | ekologia
Niedziela, 28 Listopad 2021
Elektryczne pojazdy - zobacz w Warszawie
Piątek, 17 Wrzesień 2010 09:57
Czy podróż samochodem może kosztować 4 grosze za kilometr? Czy nadszedł czas, by pożegnać się ze stacją benzynową? Re-Volt, Tesla Roadster Sport i Tazzari Zero to efekt inteligentnych i przyjaznych dla otoczenia rozwiązań w motoryzacji. „Zielone” samochody będzie można zobaczyć i przetestować podczas II Kongresu Energii Odnawialnej Green Power 6 i 7 października w Warszawie.

Samochody, które zaparkują przed Hotelem Hilton w Warszawie, gdzie odbędzie się Kongres, to przykład najnowocześniejszej myśli technologicznej, w których tradycyjne paliwo zastąpiono, energią elektryczną. Wyróżnia je nie tylko design, ale i zastosowanie rozwiązań sprzyjających ochronie środowiska. W odróżnieniu od tradycyjnych pojazdów Tesla Roadster Sport, Tazzari Zero i Re-Volt są znacznie cichsze, a ich zasięg może wynoście nawet do 320 km, po jednokrotnym naładowaniu akumulatorów. Każdy z pojazdów ma także swoje niepowtarzalne właściwości np. Re-Volt wyposażony jest w system KERS znany z torów Formuły 1 i umożliwiający odzyskiwanie energii, ponadto może być poddany recyklingowi w 98%. Tesla Roadster Sport charakteryzuje się sportowymi osiągami – w ciągu 3,7 sekund rozpędza się do 100 km na godzinę, a Tazzari Zero to prawdziwe dzieło włoskiej kreatywności.
 
 
„Ekologia, to coraz istotniejszy element biznesu, który wpisuje się w strategię działania wielu firm. Doskonałym przykładem są rozwiązania stosowane w motoryzacji, dlatego zdecydowaliśmy się je pokazać podczas II Międzynarodowego Kongresu Energii Odnawialnej Green Power. To doskonałe miejsce, ponieważ przez dwa dni nasi goście będą rozmawiać o odnawialnych źródłach energii, a pojazdy typu Re-Volt, Tesla, czy Tazzari Zero to wyraz odpowiedzialnego podejścia do środowiska naturalnego.” – mówi Agnieszka Rup – Wasilewska z Fundacji REO, współorganizator Kongresu. „Każdy z uczestników będzie mógł wziąć udział w losowaniu darmowego przejazdu jednym z pojazdów i osobiście przekonać się o jego funkcjonalności i osiągach” – dodaje Agnieszka Rup - Wasilewska.
 
Tesla Roadster Sport

Dodatkową atrakcją, która zostanie zaprezentowana uczestnikom Kongresu będzie łódź elektryczna Fiten Solar Team z Gdyni. Łódź będąca polskim wynalazkiem, napędzana jest energią elektryczną ze słońca. Fiten Solar Team została zbudowana z kompozytu węglowego w technologii infuzji, co pozwoliło uzyskać bardzo lekką
i sztywną konstrukcje. Ten sposób budowy wykorzystywany jest m.in. w Formule 1 oraz jachtach regatowych American Cup.

 Nadchodzący II Międzynarodowy Kongres Green Power 2010 będzie doskonałym miejscem by zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami proekologicznymi w dziedzinie motoryzacji, ale przede wszystkim okazją do wymiany doświadczeń i szansą na dyskusje o rynku OZE z czołowymi postaciami z branży energetyki odnawialnej w Polsce i na świecie. Na uczestników kongresu czekają panele dyskusyjne, interaktywne debaty, które obejmą zagadnienia z zakresu polityki, biznesu, nauki, nowych technologii oraz poszczególnych źródeł energii odnawialnej.
 
Tazzari Zero

Kongres odbędzie się w dniach 6-7 października w Hotelu Hilton. Więcej informacji na temat programu II Międzynarodowego Kongresu Green Power 2010 znajduje się pod adresem: www.kongresgreenpower.pl
 
Business Communications Unit
 
 

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.