Bliżej budowy autostrady A2 Łódź - Warszawa | drogi | drogi
Piątek, 21 Styczeń 2022
Bliżej budowy autostrady A2 Łódź - Warszawa
Piątek, 19 Czerwiec 2009 00:00

Zakończono pierwszy etap postępowania przetargowego na wybór wykonawcy projektu i budowy autostrady A2 od Strykowa do Konotopy, podzielonej na pięć odcinków oraz oferty na zarządzanie kontraktem na projekt i budowę całości autostrady A2 od Strykowa do Konotopy, w tym pełnienie nadzoru nad projektowaniem i realizacją robót. Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, wszystko odbyło się z godnie z założonym harmonogramem.

 

źródło GDDKiA

 Na przełomie czerwca i lipca zostaną zaproszone do składania ofert cenowych firmy, które zakwalifikowały się do kolejnego etapu, po spełnieniu warunków finansowo-technicznych, określonych wcześniej w ogłoszeniu przetargowym.
Będą miały na to 40 dni. Podpisanie umowy na projekt i budowę odcinka autostrady przewidywane jest do 30 września 2009 roku.


Projektowany fragment A2 podzielony jest na pięć kolejnych odcinków.
A. 29,2 km - odcinek najbliżej Łodzi,
B. 16,9 km,
C. 20 km,
D. 17,6 km,
E. 7,1 km - odcinek najbliżej Warszawy.

GDDKiA zakłada, że autostrada A2 na odcinku Stryków-Konotopa będzie gotowa w maju 2012 roku.

 

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.