drogi
Wtorek, 7 Grudzień 2021
Drogi
Przejazd autostradą A2 podrożeje
Wtorek, 16 Luty 2010 11:08

Jak informuje Zarząd Spółki Autostrada Wielkopolska SA, od godziny 6.00 rano dnia 1 marca 2010 roku wzrosną ceny za przejazd autostradą A2 na wszystkich jej odcinkach, t.j. Konin- Września, Września – Poznań i Poznań- Nowy Tomyśl.

 

 
Będzie obwodnica Nysy i Niemodlina
Poniedziałek, 15 Luty 2010 14:08
Pomimo, że wcześniej budżet państwa nie przewidywał finansów na budowę obwodnicy Nysy i Niemodlina, o którą bardzo starała się Opolszczyzna, to jednak znalazły się pieniądze na ten cel. Udało się wygospodarować 4 mln złotych na zbudowanie obwodnicy Nysy oraz 1 mln złotych na obwodnicę Niemodlina.
 
Planowane drogi ekspresowe będą gotowe do 2012 roku
Wtorek, 09 Luty 2010 12:22

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie potwierdza informacji zawartych w materiale zamieszczonym w Dzienniku Gazecie Prawnej w dniu 8 lutego 2010 roku. Poniżej przedstawiamy informacje w przedmiotowej sprawie.

 
Dofinansowanie budowy A2 Świecko-Nowy Tomyśl
Środa, 03 Luty 2010 18:37

W związku z dzisiejszą publikacją w Rzeczpospolitej Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że do 30 czerwca 2010 r. GDDKiA zobowiązała się przedstawić Komisji Europejskiej szczegółowy program i harmonogram dodatkowych działań kompensacyjnych i monitoringu płazów oraz nietoperzy na odcinku autostrady A2 Świecko – Nowy Tomyśl. 29 stycznia 2010 r. do KE przesłany został pierwszy z miesięcznych raportów dotyczących zaawansowania prac w zakresie ww. działań kompensacyjnych oraz monitoringu.

 
Sytuacja drogowa na dzień 03.02.2010
Środa, 03 Luty 2010 18:35

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Na obszarze kraju prawie na wszystkich drogach zalega błoto pośniegowe lub warstwa zajeżdżonego śniegu. Jedynie na terenie woj. lubelskiego, podkarpackiego, małopolskiego i śląskiego sytuacja jest odwrotna i na większości dróg nawierzchnie są czarne.

 
Sytuacja na drogach na koniec stycznia
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne, na większości dróg w kraju nawierzchnie są czarne tylko na terenie woj. dolnośląskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego i lubelskiego na większości dróg występują utrudnienia w postaci błota pośniegowego i śliskości pośniegowej w pozostałych województwach w/w utrudnienia występują tylko na niektórych drogach.
 
Pomiar natężenia ruchu drogowego
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpoczyna kolejną edycję cyklicznego badania natężenia ruchu na drogach krajowych. Generalny Pomiar Ruchu w 2010 roku (GPR 2010) zostanie wykonany na istniejącej sieci dróg krajowych, z wyjątkiem tych odcinków, które znajdują się w miastach na prawach powiatu i nie są zarządzane przez GDDKiA. Pomiar ruchu ma pokazać, które trasy są najbardziej popularne wśród kierowców i gdzie, w związku z tym powinny być prowadzone dostosowane do tego prace modernizacyjne.
 
GDDKiA żąda od Alpine Bau 40 mln euro kary
Wtorek, 19 Styczeń 2010 13:12

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpoczęła formalną procedurę wyegzekwowania od konsorcjum Alpine Bau kary umownej w wysokości 15 proc. kontraktu, czyli około 40 mln euro za rozwiązanie umowy na budowę 18,3-kilometrowego odcinka autostrady A1 Świerklany – Gorzyczki z winy wykonawcy. GDDKiA złożyła również zażalenie na postanowienie Sądu Okręgowego w Warszawie, które pozwoliło wykonawcy pozostać na placu budowy do końca stycznia 2010 roku oraz skargę do Rzeczników Dyscyplinarnych Izb Radców Prawnych na działania prawników reprezentujący Alpine Bau.

 
Czy wystarczy asfaltu na drogi w Polsce?
Środa, 13 Styczeń 2010 13:14
Choć w tym roku zaplanowano oddanie do użytku tylko niecałych 50 km autostrad w budowie jest ponad 780 km dróg.  Nie ma też problemów z finansowaniem tych prac. Dla spółki LOTOS Asfalt 2010 zapowiada się więc dobry rok. Do wygrania jest dużo więcej, zwłaszcza, że oferta spółki poszerzyła się o specjalistyczne papy drogowe.
 
«PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie»

Strona 5 z 19

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.