bezpieczenstwo | bezpieczenstwo
Poniedziałek, 6 Grudzień 2021
Bezpieczenstwo
Nietrzeźwy kierowca w tirze
Piątek, 26 Luty 2010 12:21

Jak poinformowała Policja, wczoraj rano na drodze krajowej K -12 (Żary- Łęknica), żarscy policjanci zatrzymali 38- letniego kierowcę Tira, który jechał w stanie upojenia alkoholowego - miał 2,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

 
"Trzeźwy poranek" na Podkarpaciu
Poniedziałek, 15 Luty 2010 13:46

Jak informuje Policja, dziś od rana, policjanci na terenie całego województwa podkarpackiego prowadzili działania pod kryptonimem "Trzeźwy Poranek". Na głównych drogach Podkarpacia kontrolowali trzeźwość kierowców. Jak się okazało, aż 27 z nich zdecydowało się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu.

 
"Kulturalna jazda"
Wtorek, 09 Luty 2010 12:57

"Kulturalna jazda" to akcja, która ma spowodować przyjęcie wśród kierowców postawy bardziej przyjaznej w stosunku do innych kierowców i użytkowników dróg. Jednym z jej celów jest zachęcenie osób kierujących pojazdami do stosowania bezpiecznych zachowań na drodze: zachowania odstępu, pomocy przy włączaniu się do ruchu, zjeżdżaniu na prawy pas ruchu. Te działania mają poprawić bezpieczeństwo i płynność ruchu. Zmniejszenie liczby wypadków i kolizji powinno przełożyć się wymierny efekt finansowy.

 
Działania Policji BUS w całym kraju
Poniedziałek, 25 Styczeń 2010 09:51
W poniedziałek 25 stycznia rozpoczynają się ogólnopolskie działania „BUS”. Są one ukierunkowane na ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości występujących w przewozie osób, w szczególności dzieci i młodzieży. Będą prowadzone cztery razy w roku w formie jednodniowych akcji, które potrwają od 6.00 do 22.00.
 
Niecodzienne zawiadomienie o pijanym kierowcy
Czwartek, 21 Styczeń 2010 09:09

Policja codziennie otrzymuje zawiadomienia o prowadzeniu pojazdów przez nietrzeźwych kierowców. Także i wczoraj dostała podobne, jednak osobą dzwoniącą okazał się sam prowadzący w stanie wskazującym.

 
Prowadzę - jestem trzeźwy
Wtorek, 19 Styczeń 2010 13:00
16 stycznia współorganizatorzy kampanii „Prowadzę – jestem trzeźwy”, ksiądz Piotr Brząkalik, duszpasterz trzeźwości archidiecezji katowickiej i dr Krzysztof Wilgus, właściciel firmy Business Consulting odebrali Złoty Laur umiejętności i kompetencji w kategorii: „Pro publico bono”.
 
Bezpieczeństwo drogowe i oznakowanie poziome dróg
Środa, 13 Styczeń 2010 13:17
"Przy obecnym natężeniu ruchu, przy tej ilości samochodów, bez prawidłowego oznakowania i jego egzekwowania, system dróg nie będzie funkcjonował prawidłowo. Nie ma sensu budować dróg, które źle oznakowane będą miejscem na wskroś niebezpiecznym, albo wręcz nie będą spełniać swojej funkcji i będą sprawiać kłopoty kierowcom. Tam, gdzie mamy do czynienia ze spotkaniem się kilku potoków ruchu, trudne będzie zapewnienie wysokiego poziomu przejezdności, jeśli nie będziemy mieli perfekcyjnego systemu oznakowania dróg, w tym oznakowania poziomego" – powiedział Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury Radosław Stępień 7 stycznia br. podczas seminarium szkoleniowego „Oznakowanie poziome dróg i jego wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego”.
 
Statystyki drogowe 2009
Sobota, 09 Styczeń 2010 12:49

Statystyki prowadzone przez Policję pokazują, że poprawiło się bezpieczeństwo na polskich drogach w roku 2009 w stosunku do lat wcześniejszych. W Zeszłym roku było 873 mniej osób zabitych, 6 191 mniej osób rannych i 4 974 mniej wypadków. Niestety cały czas wielu wsiada za kierownicę po alkoholu. Policjanci zatrzymali w zeszłym roku 173 324 takich osób.

 
Nowy "bat" na piratów drogowych
Środa, 06 Styczeń 2010 06:51
W Warszawie na ulicy Lucerny, po wymianie nawierzchni, kierowcy zaczęli jeździć z bardzo dużą prędkością, co bardzo utrudniało przechodzenie pieszych na drugą stronę jezdni. Doszło do interwencji warszawskiego Zarząd Dróg Miejskich, w wyniku którego zostało tam zamontowane skuteczne rozwiązanie zapobiegające przekraczaniu prędkości na drodze.
 
«PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie»

Strona 6 z 15

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.