bezpieczenstwo
Poniedziałek, 6 Grudzień 2021
Bezpieczenstwo
Jeździsz za szybko? Uważaj!
Poniedziałek, 26 Kwiecień 2010 10:40
Jak informuje Policja, dziś, tj. 26 kwietnia, już od wczesnych godzin rannych do późnego wieczora będą prowadzone działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Prędkość”, realizowane przez policjantów stołecznego wydziału ruchu drogowego i komend powiatowych. Przy wykorzystaniu fotorejestratorów, wideorejestratorów i laserowych mierników prędkości sprawdzać będą, czy kierowcy nie łamią przepisów dotyczących dozwolonej prędkości.
 
,,X-BESIP BEZ GRANIC"
Środa, 21 Kwiecień 2010 13:11

Polscy i czescy policjanci przeprowadzili na terenie powiatu jesenickiego i nyskiego akcję prewencyjną pn. „X-BESIP bez granic”. W ramach wspólnych patroli funkcjonariusze kontrolowali transport drogowy. Celem tego przedsięwzięcia było również poszukiwanie nielegalnych emigrantów, skradzionych rzeczy i pojazdów.

 
Wypadki na drogach w Wielkanoc

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących podczas Świąt Wielkanocnych trwały wzmożone działania Policji. Od piątku na polskich drogach doszło do 292 wypadków. Zginęło 27 osób, 394 zostały ranne. Dzięki policyjnym działaniom z ruchu wyeliminowano 1795 nietrzeźwych kierujących.

 
Prędkość zabija. Włącz myślenie
Piątek, 02 Kwiecień 2010 07:36

1 kwietnia br. rozpoczął się kolejny etap kampanii społecznej "Prędkość zabija. Włącz myślenie", którą realizuje Ministerstwo Infrastruktury - Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Kampania jest prowadzona w stacjach telewizyjnych, na portalach internetowych oraz prezentowana na tyłach autobusów w siedmiu największych miastach Polski. Priorytetem kampanii jest zbudowanie społecznego ruchu nieakceptacji nadmiernej prędkości, a także wywołanie publicznej dyskusji, co robić, aby spadek liczby wypadków drogowych był tendencją stałą. Kampania potrwa do 6 maja br.

 
Tragiczne rozpoczęcie sezonu motocyklowego
Wtorek, 30 Marzec 2010 09:27
Rozpoczyna się sezon motocyklowy – niestety oznacza to większą liczbę wypadków z udziałem motocyklistów. W tym roku doszło już do 42 wypadków, w których zginęło 10 motocyklistów, a 33 zostało rannych. Policjanci nieustannie apelują o rozsądek i rozwagę, przypominają także, że cena, jaką motocykliści mogą zapłacić za brawurę, to ich życie.
 
Jak poprawić bezpieczeństwo ruchu drogowego w Polsce?
Piątek, 19 Marzec 2010 09:23
17 marca br.  Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (KRBRD) i Bank Światowy zorganizowały wspólnie konferencję pt.: „Czy jesteśmy na dobrej drodze? – o stanie bezpieczeństwa ruchu drogowego w kontekście raportu Banku Światowego na temat stanu bezpieczeństwa drogowego w Europie Centralnej i Wschodniej”.
 
Sprawdź promile
Wtorek, 16 Marzec 2010 13:46
Rozpoczynające się 19 marca br. targi Motor Show w Poznaniu to znakomita okazja, by nie tylko poznać motoryzacyjne nowości, ale również zobaczyć jak w bardzo nowoczesny sposób sprawdzić promile. Dzięki współpracy Kompanii Piwowarskiej i WRD KWP w Poznaniu każdy, kto odwiedzi targi będzie miał taką możliwość.
 
"Bezpieczny Pieszy"
Piątek, 12 Marzec 2010 08:29
Policja stołeczna informuje, że wydział ruchu drogowego w ramach działań kontrolno - prewencyjnych "Bezpieczny Pieszy" ujawnił 144 popełnionych przestępstw, nałożył 148 mandatów karnych na kwotę 18 450 złotych, skierował 2 wnioski do sądu grodzkiego i 2 pouczenia.
 
Odpoczynek w czasie podróży
Poniedziałek, 08 Marzec 2010 11:21

Odpoczynek kierowcy w trakcie podróży jest bardzo ważnym elementem bezpiecznej jazdy, apeluje w kampanii społecznej PKN ORLEN. Koncern namawia kierujących pojazdami do przerw w trakcie męczących i długich podróży, 20 minut na po 2 godzinach jazdy. Zdaniem ekspertów prowadzenie samochodu przez zmęczonego kierowcę może być równie niebezpieczne, co jazda pod wpływem alkoholu. Kampania edukacyjna ruszyła 1 marca w ramach programu „ORLEN. Bezpieczne Drogi”.

 
«PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie»

Strona 5 z 15

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.