Policjant Ruchu Drogowego Roku | aktualnosci | aktualnosci
Wtorek, 7 Grudzień 2021
Policjant Ruchu Drogowego Roku
Czwartek, 04 Czerwiec 2009 00:00

Po raz 22. odbył się konkurs "Policjant Ruchu Drogowego Roku" w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Zwycięzcą tegorocznej edycji został Policjant z Komendy Wojewódzkiej w Radomiu - mł. asp. Radosław Rusek.

 

 

 

 

źródło Policja


Konkurs trwał od 1 do 3 czerwca br. Zmagania odbywały się w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. W finale brało udział 36 policjantów RD reprezentujących wszystkie Komendy Wojewódzkie Policji w kraju oraz gościnnie, poza konkursem dwóch przedstawicieli Żandarmerii Wojskowej. Głównym celem konkursu jest podniesienie wiedzy i umiejętności praktycznych funkcjonariuszy pełniących służbę na drogach naszego kraju, ale również sprawniejsza obsługa zdarzeń drogowych przez Policję, a tym samym poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym

Zawodnicy musieli wykazać się m.in. umiejętnościami z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, doskonałą jazdą służbowym motocyklem na placu manewrowym i radiowozem na szkolnym autodromie, strzelaniem, jak również mistrzowskim kierowaniem ruchem drogowym na jednym z trudniejszych skrzyżowań warszawskich.

Podsumowanie wyników indywidualnych:

- miejsce I – mł. asp. Radosław RUSEK - KWP Radom
- miejsce II – sierż. sztab. Jacek KUDLIŃSKI - KWP Poznań
- miejsce III - sierz. sztab. Robert GUZAL - KWP Szczecin

 
Wyniki konkurencji drużynowej:

- miejsce I – KWP Radom
- miejsce II – KWP Lublin
- miejsce III – KWP Poznań

 

więcej: artykuł policja.pl

 

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.