Podatek ekologiczny - później niż w styczniu 2010 | aktualnosci | aktualnosci
Wtorek, 7 Grudzień 2021
Podatek ekologiczny - później niż w styczniu 2010
Poniedziałek, 15 Czerwiec 2009 00:00

Podatek ekologiczny najprawdopodobniej nie będzie wprowadzony od 1 stycznia 2010 roku. Rząd nie planuje w swoich pracach na II półrocze tego roku projektu ustawy o podatku ekologicznym.

 

 

 

źródło Gazeta PrawnaInformacje takie zamieszcza Gazeta Prawna po rozmowie z Jackiem Kapicą, wiceministrem Finansów, szefem Służby Celnej.

- ... Temat podatku ekologicznego był omawiany podczas prac Międzyresortowego Zespołu do spraw Przemysłu Motoryzacyjnego, który funkcjonuje przy Ministerstwie Gospodarki. Jeśli podatek ekologiczny znajdzie się w rekomendacjach tego zespołu i zostanie przyjęty do realizacji, to prace nad podatkiem ekologicznym mogą się rozpocząć. Na razie plan prac rządu na II półrocze tego roku nie zawiera projektu ustawy, która miałaby wprowadzić podatek ekologiczny - stwierdza Jacek Kapica.

Zaznacza także, że obecnie cel fiskalny opodatkowania samochodów, Ministerstwo Finansów realizuje poprzez akcyzę na samochody nowe i używane sprowadzane do kraju.

więcej Gazeta Prawna


 

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.