Korek uliczny - 293 km długości | aktualnosci | aktualnosci
Poniedziałek, 6 Grudzień 2021
Korek uliczny - 293 km długości
Piątek, 12 Czerwiec 2009 00:00

Sao Paulo, jak podał magazyn Time, jest miejscem, gdzie zdarzają się najgorsze na świecie korki uliczne. 10 czerwca 2009 roku powstał tam największy w historii zator drogowy, o długości aż 293 km.

 

 

 

źródło Folha, Time, Youtube

 

Sao Paulo zamieszkuje 20 mln mieszkańców. W czasie jazdy po mieście w swoich samochodach przez większą część spędzanego w nich czasu wykonują różnego rodzaju czynności, m.in. robią makijaż, oglądają DVD, długo rozmawiają przez telefon, czytają książki. Jednak nie mają innego wyjścia, ponieważ zmuszeni są do przedłużającego się, trwającego kilka godzin oczekiwania w tamtejszych ulicznych korkach.

Tym razem w przeddzień uroczystości Bożego Ciała, w środę 10. czerwca tego roku, spora część mieszkańców Sao Paulo chciała wydostać się z miasta za pomocą 1,4 mln aut. Spowodowało to powstanie ogromnego zatoru drogowego, który ok. godziny 19. osiągnął długość 293 km.

 

 

 

 (fot. Folha)

 

Poza dużą ilością samochodów na drogach, jak podał tamtejszy wydział ruchu drogowego, wpływ na utworzenie się tak ogromnego korka ulicznego miały spore opady deszczu, a także duża ilość kolizji, wynikająca po części ze złej pogody jak i samopoczucia kierowców.

 

Video ukazujące historyczny korek w Sau Paulo:

 


 

 

 Normalny dzień po pracy, ok. godziny 15 w Sao Paulo:

 


 

 

A tak w Sao Paulo powstają korki uliczne:

 

 


 

 

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.