Fiaty w Tour de Pologne | aktualnosci | aktualnosci
Wtorek, 7 Grudzień 2021
Fiaty w Tour de Pologne
Piątek, 31 Lipiec 2009 00:00

Już 16 lat temu samochody Fiata po raz pierwszy oficjalnie poprowadziły peleton Tour de Pologne. Była to 50. edycja wyścigu, w roku 1993.

 

 

źródło Fiat

 

 

Fiat to najbardziej lojalny partner wyścigu. Uczestnicy i organizatorzy Tour de Pologne jeżdżą samochodami Fiata, zwycięzca otrzymuje samochód tej marki, a ponadto firma jest sponsorem klasyfikacji najaktywniejszych kolarzy.

Tour de Pologne to największe przedsięwzięcie w polskim sporcie pod względem logistyki. Spójrzmy na wyścig poprzez pryzmat kilku istotnych danych:

- 1 Główna Nagroda - Fiat 500 dla zwycięzcy 66. Tour de Pologne
- 13 miast - starty i mety poszczególnych etapów
- 15 premii lotnych
- 20 premii górskich
- 21 grup kolarskich w tym 18 najlepszych z UCI ProTeams
- 168 kolarzy z ponad 40 krajów na świecie
- 400 miast i miejscowości, przez które przejeżdża wyścig
- 1200 osób przemieszczających się codziennie wraz z wyścigiem
- 1253 kilometry trasy wyścigu
- ok. 2 000 000 publiczności na trasie wyścigu.

Do tych cyfr warto dodać liczbę 45. Tyle samochodów osobowych Fiat Auto Poland przeznaczył dla organizatorów tegorocznego wyścigu.

 

 

Na trasie zobaczymy zatem ekipy sędziowskie w Fiatach Croma oraz Bravo. Organizatorzy korzystają również z innych samochodów marki Fiat, jak Panda czy Grande Punto oraz z samochodów dostawczych Fiat Ducato, które umożliwiają sprawną logistykę i przewóz setek banerów, balonów i innych elementów reklamowych towarzyszących wyścigowi.

"Wisienką na torcie" tegorocznego wyścigu, będzie 16 Fiatów 500, w dwóch kolorach, 8 białych i 8 czerwonych, które będą eksponowane na metach każdego etapu wyścigu.

 

 

 

Dzięki staraniom Czesława Langa, Dyrektora Tour de Pologne, wyścig na stałe zagościł w kalendarzu UCI (Międzynarodowej Unii Kolarskiej).

Potwierdzeniem rangi imprezy jest udział 18 najlepszych drużyn kolarskich z UCI ProTeams i takie nazwiska jak Ivan Basso, Alessandro Ballan, Marcin Sapa oraz Sylwester Szmyd. Ten ostatni zapowiedział, że chce zostać pierwszym polskim kolarzem, który wygra wyścig ProTour i w konsekwencji zwyciężyć w 66. Tour de Pologne.

Tegoroczny „tour" podzielono na 7 etapów. Start już 2 sierpnia w Warszawie na placu Trzech Krzyży. Kolejno peleton przejedzie m.in. przez Białystok, Lublin, Rzeszów, Krynicę-Zdrój, i Zakopane.

Wielki finał i zarazem meta ostatniego, siódmego etapu Tour de Pologne odbędzie się 8 sierpnia w Krakowie w Alei F. Focha.

 

 

W Krakowie poznamy zatem zwycięzcę klasyfikacji generalnej 66. Tour de Pologne, który odbierze kluczyki do nowego Fiata 500.
Trzymamy kciuki, aby tym razem klasyfikację generalną wygrał Polak, a zatem aby Fiat 500 pozostał w kraju, w którym został wyprodukowany.

 

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.